Modaistyl.pl - Moda i Styl

French manicure

French manicure

Lakiery Simple Beauty do French manicure

Dłonie to nasza wizytówka, każdego dnia i wszędzie. W pracy, w sklepie, u lekarza, w urzędzie czy innej instytucji. Jest wiele sytuacji w ciągu dnia, gdy inni ludzie patrzą na nasze dłonie i oczywiście paznokcie. Gdy się witamy, gdy płacimy w sklepie, gdy cokolwiek podpisujemy…. I nawet nieświadomie zwracamy uwagę na te wszystkie ludzkie dłonie a inni patrzą na nasze dłonie. Warto, zatem o nie należycie zadbać, zwłaszcza o paznokcie. Idealnym rozwiązaniem jest french manicure. Delikatny, subtelnie podkreślający piękno kobiecych dłoni, pasuje do każdego stroju, niezależnie od okazji.

Choć nazwa wskazuje, że french manicure powstał we Francji, to prawda wygląda zupełnie inaczej. Otóż francuski manicure wcale nie jest taki francuski. Powstał w 1976 roku w… USA! Dopiero na paryskich wybiegach mody zwrócono uwagę na piękne, dwukolorowe zdobienie paznokci. Jeff Pink jako pierwszy połączył biały i cielisty lakier z myślą o aktorkach i modelkach, które często zmieniały ubiór podczas spektaklu czy pokazu mody. Ciągłe malowanie i zmywanie pierwotnych lakierów było uciążliwe. Uniwersalny „makijaż paznokci” pasował idealnie do każdego stroju. Nic dziwnego, że pokochały go kobiety na całym świecie.

Niemal każda marka kosmetyczna oferuje lakiery przeznaczone do french manicure w kilku odcieniach. Nowością na rynku są lakiery o nowej formule, gwarantujące długą trwałość i piękny połysk. Nowoczesne lakiery zawierają filtry UV, łatwo się aplikują i szybko schną.

Lakiery Edel / Simple Beauty do French manicure

Lakiery Simple Beauty do French manicure

Jak prawidłowo wykonać french manicure?

Poniżej wskazówki i porady ekspertów marki Edel - submarki kosmetyków Simple Beauty

1) W pierwszym etapie oczyść paznokcie z resztek poprzedniego lakieru, usuń skórki i wyrównaj brzegi paznokcia. Paznokcie piłuj w jedną stronę - będą gładsze! Na koniec wypoleruj płytkę paznokcia polerką.

2) Pokryj paznokcie bazą pod lakier. Baza wzmacnia paznokcie, wyrównuje powierzchnię oraz zapobiega przebarwieniom (np. Odżywka podkładowa z jedwabiem Simple Beauty).

3) Gdy baza całkowicie wyschnie, naklej na paznokcie specjalny szablon/pasek, który ułatwi namalowanie eleganckiej kreski na końcówkach paznokci. Pomaluj końcówki jedną warstwą białego lakieru (np. Edel do French Manicure nr 44), a następnie pokryj kolejną cienką warstwą, aby wyrównać kolor. Odczekaj aż lakier wyschnie i odklej delikatnie paski.

4) Kolejny krok to pokrycie całej płytki paznokcia lakierem nawierzchniowym do french manicure. Edel posiada w swojej ofercie aż 7 subtelnych kolorów tych lakierów. Lakiery z kolekcji EDEL de LUX są dostępne w pojedynczych opakowaniach (buteleczka 12 ml) lub w zestawach: biały oraz jeden z lakierów nawierzchniowych i paski do french manicure.

5) Całość pomaluj utwardzaczem dla długotrwałego efektu (np. Utwardzacz do paznokci 3 w 1 Simple Beauty).

Oprac. is

Informacje

Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych Edel / Simple Beauty.

Reklama na Modaistyl.pl

Reklama na Modaistyl.pl

Uroda - najnowsze i archiwum