Modaistyl.pl - Moda i Styl

Makijaż Permanentny

Makijaż Permanentny

Makijaż Permanentny inaczej nazywany trwały

Jest to makijaż, przy którym szminkowanie nie jest już konieczne. Naturalne linie twarzy są tylko lepiej podkreślone. Tak więc za krótkie, cienkie, czy nierównomierne brwi zostają wyrównane, oczy zyskują większe wrażenie a usta/wargi stają się dzięki technice makijażu konturowego bardziej atrakcyjne. Makijaż permanentny czyni bardziej pewnym w każdej sytuacji życiowej, daje trwały zadbany wygląd i oszczędza dużo czasu. Żadnych krzywych kresek na rzęsach, żadnych śladów szminki na serwetce czy szklance - technika, która zadziwia. Podczas sportu, kąpieli, w pracy czy w wolnych chwilach, makijaż konturowy jest niezawodny.

Modaistyl.pl poleca

salon urody

Salon Makijażu Permanentnego i Biotatuażu Małgorzaty Boroń

Adres: ul. Nawrot 18/20, 90-008 Łódź, telefon: 0048 42 632 94 46

www.boron.com.pl

Makijaż permanentny polecam szczególnie Paniom po pięćdziesiątce, kiedy to z wiekiem nawet najpiękniejsze brwi mogą przerzedzić się a usta blakną i tracą wyraźny kontur. Na ogół Panie częściej sięgają wtedy po ołówek do brwi albo po konturówkę do ust. Jest to jednak w tym wieku, gdzie wzrok i ręka nie są już tak pewne. Sądzę, że w takich przypadkach makijaż trwały odejmuje lat i jest nieoceniony w wyrażaniu własnej urody czy stylu niezależnie od upływu czasu.

Należy jednak wiedzieć, że makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Ma on głównie podkreślić świeżość i naturalność twarzy. Cała trudność polega na tym, aby wyglądać lepiej a jednocześnie tak, aby nikt nie poznał, że jesteśmy wymalowane. Dlatego tak ważny jest profesjonalizm i wyczucie estetyczne. Do tej pory techniki i sprzęt makijażu permanentnego osiągnął bardzo wysoki poziom. Nie tylko podkreśla walory naszej urody, koryguje jej niedociągnięcia, ale wkracza również w zakres tzw. małej chirurgii plastycznej.

Makijaż permanentny ma zastosowanie nie tylko przy korekcji twarzy. Pełni on również rolę kamuflażu przy różnego rodzaju niedoskonałości urody. Często wykorzystywany jest również jako narzędzie pomocnicze w medycynie przede wszystkim do tuszowania i kolorystyki:

- widocznych blizn i odbarwień

- nierównych, zdeformowanych (również częściowym paraliżem twarzy), zbyt wąskich lub pozbawionych pigmentu (wskutek przebytych opryszczek) ust

- blizn (pooperacyjnych, po oparzeniach) kolorem skóry

- rekonstrukcji łuku brwiowego (w przypadku jego częściowego lub całkowitego braku)

- różnych schorzeń w wyniku, których doszło do utraty brwi i rzęs (wykonuję wtedy implantację barwnika w miejscu brwi oraz kreski na powiekach)

- zmian skórnych po przebytych chorobach

- zmian po chemioterapii

- zmian po odtwórczych zabiegach plastycznych (korekcja brodawek)

Makijaż permanentny jest niewątpliwie oryginalną sztuką makijażu, stawiającą na pierwszy miejscu podkreślenie naturalnego piękna każdej kobiety. Pozwala wyeksponować delikatność i naturalność twarzy. Większość z nas chce dobrze wyglądać, ale poranny makijaż poprawiany kilkakrotnie w ciągu dnia zabiera nam zbyt wiele cennego czasu. Dzięki niemu możemy precyzyjnie poprawić kształt brwi stwarzając wrażenie ich optycznego zagęszczenia. Makijaż permanentny umożliwia także podkreślenie oczu poprzez powiększenie objętości rzęs. Pozwala również zaznaczyć kontur ust, optycznie je powiększyć, a co najważniejsze wzmocnić ich barwę. Stają się one wówczas bardziej wyraziste i kobiece. Makijaż permanentny posiada właściwości krótkotrwałego tatuażu, co stwarza możliwość okresowego zdobienia twarzy i ciała. Wykonany przez specjalistę, wyposażonego w zmysł artystyczny, na pewno pozwoli cieszyć się ładnym wyglądem w każdej sytuacji. Zarówno podczas uprawiania sportów jak i korzystania z uroków wypoczynku letniego.

Podsumowując, makijaż permanentny jest rozwiązaniem:

- dla wszystkich, którzy najchętniej wcale się nie malują (również sportowców i ludzi odwiedzających saunę), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo

- dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż

- dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu

- dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami, małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie, rzadkimi rzęsami

- dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody

- dla wszystkich osób uczulonych na kosmetyki kolorowe

Małgorzata Boroń