Modaistyl.pl - Moda i Styl

Kossmann Business Fashion

Kossmann Business Fashion

Marka stworzona z myślą o kobietach biznesu, przez kobietę biznesu – Iwonę Kossmann, autorkę kolekcji i właścicielkę firmy. Jak sama mówi, było to jej marzenie od lat. Marka KOSSMANN to efekt jej 20-letniego doświadczenia zawodowego w biznesie oraz miłości do mody. Marka stworzona została z myślą o aktywnych zawodowo kobietach, które z racji swojej pracy muszą nosić stroje zgodne z obowiązującym w biznesie „dress codem”. To moda dla kobiet nowoczesnych, które lubią wyglądać nie tylko elegancko, ale też modnie i kobieco.

Kolekcja „New business look” to niebanalna moda biznesowa łącząca wygodę, klasykę i nowoczesność. Każdy model doskonale się komponuje z innymi z kolekcji. Spodnie, spódnice, marynarki, bluzki, koszule i topy stanowią całość. Niezwykle kobiece są sukienki inspirowane modą lat 50-tych – dopasowane w talii i luźne na dole. Niektóre wiązane z boku z kołnierzykiem - doskonałe zarówno do pracy, jak i na elegancki koktajl. Dopełnieniem kolekcji są płaszcze w trzech klasycznych wersjach – dyplomatka, niezawodny trench oraz luźny o linii trapezu. Ulubionym modelem Iwony Kossmann z jej pierwszej kolekcji jest biała jedwabna bluzka z czarną plisą. To kwintesencja trendów tego sezonu oraz całej kolekcji. Kolorystyka jest nieco zachowawcza, dominuje biel, pozostałe kolory to czerń, atramentowy granat, błękit i intensywna czerwień. Stroje zostały wykonane z doskonałych włoskich tkanin, jak lekkie wełny o półmatowej powierzchni, jedwab, delikatna bawełna i jersey. Elegancję modeli podkreślają gładkie tkaniny. Modele z kolekcji „New business look” dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów – od 36 do 46. Uzupełnieniem kolekcji jest specjalnie zaprojektowana biżuteria złota i srebrna z kryształkami Swarovskiego. Subtelna, dyskretna i nowoczesna w formie.

Firma KOSSMANN Fashion powstała w październiku 2012 roku. Pierwszy pokaz autorskiej kolekcji wiosna/lato 2013 odbył się 11 marca 2013 roku w Warszawie.

Oprac. Iwona Maculewicz

Zdjęcia z prezentacji marki Kossmann Business Fashion

Business Kossmann Fashion Business Kossmann Fashion

Informacje dodatkowe

W artykule wykorzystano zdjęcia pochodzące z materiałów prasowych firmy KOSSMANN.

Reklama na Modaistyl.pl

Reklama na Modaistyl.pl

Marki - archiwum