Modaistyl.pl - Moda i Styl

Banais

Banais

Można zaryzykować stwierdzenie, że BANAIS znaczy niebanalnie. Zwłaszcza, gdy przyjrzymy się pierwszej kolekcji Zuzanny Banasińskiej. To początkująca projektanta, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z projektowaniem, ale nie z modą. Jak sama przyznaje, projektowanie było poniekąd potrzebą wynikającą z chęci wypracowania własnego stylu. Chciała się ubiera niepospolicie, a w sklepach nie mogła znaleźć tego, czego szukała. Jej moda, to jej wizja stylu, bo jak sama mówi „ W stylu wyrażają się nie tylko nasze upodobania estetyczne, ale także nasza osobowość, intelekt, a nawet filozofia życiowa. Osoba mająca styl jest wyrazista, określona, coś nam o sobie mówi. Styl budujemy strojem, dodatkami, ale oczywiście także sposobem noszenia, zachowania. Dopiero, gdy wszystkie te elementy harmonijnie współgrają ze sobą, można mówić o autentycznym stylu, a nie wykalkulowanej kreacji”.

Jej kreacje są odważne, oryginalne i zwracają uwagę zwłaszcza wycięciami i nacięciami w nieoczekiwanych miejscach. To ubrania dla kobiet odważnych, które chcą być zauważone i chcą się wyróżniać sposób tłumu. Wiek nie gra tu roli, to kwestia stylu.

Premierowa kolekcja Banais jest mocno geometryczna. Projektantka kusi nas blokową grą kolorów. Zaskakuje formą i geometrią. Następna kolekcja niebawem, a jaka będzie kolekcja Banais jesień/zima 2013-2014? Zgodnie zapowiedzią zmieni się kolorystyka, materiały będą cięższe i nieco mniej wycięć. „Zamierzam głównie bawić się formą, konstrukcją” – zdradza projektantka.

Zuzanna Banasińska w tym roku zdała maturę a jesienią rozpoczyna studia za granicą. Jednak to, co najważniejsze dopiero za rok, bowiem wtedy rozpoczyna studia w USA - w Parsons, The New School of Design, do której została już przyjęta.

Tekst: im.

Zdjęcia z prezentacji marki Banais

Banais Banais

Informacje dodatkowe

Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych.

Reklama na Modaistyl.pl

Reklama na Modaistyl.pl

Marki - archiwum