Modaistyl.pl - Moda i Styl

Suknie wizytowe, wieczorowe

Modne suknie wizytowe, wieczorowe

Suknia wieczorowa to jedna z tych rzeczy, które w jednej chwili odmieniają kobietę. Na co dzień ubieramy się raczej wygodnie, prawie zawsze modnie, czasem elegancko, zawsze tak jak lubimy, ale gdy włożymy suknię wieczorową w lustrze widzimy piękną kobietę, bo to strój, który ma niezwykłą moc. Odpowiednia suknia wydobywa całe piękno kobiety, podkreśla jej atuty a dodatki w postaci biżuterii, rękawiczek, torebki i butów są tylko i aż dopełnieniem całości.

Suknia wizytowa jest doskonała na przyjęcie, wielkie wyjście, niezwykłe zaproszenie czy oficjalną uroczystość. Nie każda z nas jak gwiazda bywa na uroczystych galach, premierach, ale każda z nas może wyglądać zjawiskowo, jak gwiazda, gdy nadejdzie taka chwila, ten dzień lub ta uroczystość. Suknia wizytowa jest doskonała na wesele, bal karnawałowy czy inną szczególną okazję. Chyba pierwszą okazją, gdy kobieta kupuje suknię wieczorową jest studniówka. A potem są kolejne niezwykłe sytuacje, gdy zakładamy suknię wieczorową.

Warto mieć w szafie, choć jedną taką suknię, nigdy nie wiadomo, kiedy może się ona przydać. Lepiej żeby suknia czekała w naszej szafie na ten dzień, niż potem mamy w pośpiechu i pod presją czasu kupować, łatwo wtedy o nietrafiony wybór. Warto poświęcić trochę czasu podczas zakupów i wybrać suknię tę właściwą, odpowiednią do naszego wieku, figury i osobowości. Suknia musi być idealna, bo tylko taka sprawi, że poczujemy się jak gwiazda, a przecież o to chodzi. Aby uniknąć modowej wpadki warto wybrać opcję klasyczną, czyli niezawodną hollywoodzką elegancję. Nina Garcia w jednej ze swoich książek poświęconych modzie, podaje kilka wskazówek dotyczących najodpowiedniejszego kroju sukni wieczorowej dla kobiet o określonej figurze. Suknie gorsetowe są idealne dla pań, które mają piękny dekolt i ramiona. Kobiety szczupłe i wysokie najlepiej będą wyglądały w sukni prostej i przylegającej. Natomiast kobiety o nieco pełniejszych kształtach, lekko zaokrąglone powinny wybrać suknię szytą ze skosu, co sprawia, że pięknie się ona układa. A wszystkie kobiety mogą bez obaw wybrać suknię rozszerzaną od talii.

Suknia wieczorowa to odrobina luksusu w czystej postaci, na którą stać każdą kobietę. Stylowa suknia wieczorowa to prawdziwa kreacja a o jej charakterze decydują detale. Wysokiej jakości tkaniny, piękne kolory i wzory oraz perfekcyjne wykonanie cechują suknie z najnowszych kolekcji marek światowych, jak Adrianny Papell, Aidana Mattoxa, Tadashi oraz krajowych, jak Mona, Fulara & Żywczyk czy Eva Minge. Zachwycają one niezwykłymi kolorami, od intensywnego amarantu, kobaltu i czerwieni po zawsze modną klasyczną czerń.

Tak bym chciała damą być, ach damą być... napisała kiedyś Agnieszka Osiecka a zaśpiewała Maryla Rodowicz. Tak, damą być, wyglądać pięknie, elegancko, seksownie i zachwycająco jak Rita Hayworth w „Gildzie” w modnej i stylowej sukni wieczorowej.....

Iwona Maculewicz

Kolekcja Mona

Kolekcja Mona Kolekcja Mona

Reklama na Moda i Styl

Kolekcja Mona

Kolekcja Mona Kolekcja Mona

Kolekcja Tadashi

Kolekcja Tadashi Kolekcja Tadashi

Kolekcja Adrianna Papell

Kolekcja Adrianna Papell Kolekcja Adrianna Papell

Kolekcja Adrianna Papell Kolekcja Adrianna Papell

Kolekcja Aidan Mattox

Kolekcja Aidan Mattox Kolekcja Aidan Mattox

Kolekcja Aidan Mattox Kolekcja Aidan Mattox

Eva Minge (po lewej) oraz Fulara & Żywczyk (po prawej)

Kolekcja Ewa Minge Kolekcja Fulara i Żywczyk

Dodatkowe informacje

W artykule wykorzystano zdjęcia pochodzące z materiałów prasowych: MONA, Tadashi, Adrianna Papell, Aidan Mattox, Eva Minge, Fulara & Żywczyk