Modaistyl.pl - Moda i Styl

Recykling ubrań

Recykling ubrań

Każda z nas ma gdzieś na dnie szafy ubrania, których nie nosi. Ani nowe, ani stare. Trochę noszone, ale żal wyrzucać, bo jeszcze można w nich pochodzić. I co z tym zrobić? A może by tak nadać naszym ubraniom nowe życie a przy okazji kupić sobie coś nowego i modnego. Jak? Wystarczy przyłączyć się akcji ekologicznej marek Calzedonia i Intimissimi – oddając stare ubrania i bieliznę otrzymujemy kupny rabatowe na zakup nowych ubrań. Zasady są jasne i proste.

W wybranych salonach Intimissimi w całej Polsce wystawione są specjalne pojemniki, do których można wrzucić bieliznę dowolnej marki, a w zamian otrzymamy bony do wykorzystania przez 6 miesięcy przy zakupie nowej bielizny marki Intimissimi. Za biustonosz dostaniemy bon wartości 12 PLN, za koszulkę – 8 PLN, a za figi – 4 PLN. W salonach Intimissimi akcja trwa od 18 lutego do 30 czerwca.

Natomiast w sklepach Calzedonia można pozbyć się starej odzieży plażowej i kostiumów kąpielowych dowolnej marki. Każdy oddany damski kostium kąpielowy to bon o wartości 20 PLN, męska odzież plażowa to 12 PLN, a dziecięca – 8 PLN. Akcja potrwa od 8 kwietnia do 30 czerwca 2013 roku.

Zebrane ubrania zostaną przekazane I:CO, międzynarodowej organizacji zajmującej się recyklingiem tkanin i tekstyliów. Następnie zostaną posortowane i ponownie wykorzystane przy produkcji tkanin. Część zostanie wykorzystana w inny sposób, np. w budownictwie.

Oprac. Iwona Maculewicz

Intimissimi

Recykling w Intimissimi

Dodatkowe informacje

Ilustracja: Intimissimi

Reklama