Modaistyl.pl - Moda i Styl

Diamentowe buty

Diamentowe buty

Diamentowe buty

Kozaczki wartości 3,1 mln dolarów zaprojektowane przez parę projektantów An Vandevorst i Filipa Arickx to najdroższe buty na świecie. Buty zostały wykonane z cielęcej skóry i 4753 gramów złota, ale to nie wszystko, bo całe są wysadzane diamentami w trzech kolorach: szarym, różowym i w kolorze szampana. Diamenty tworzą wyjątkowy wzór paisley i w sumie buty ozdobiono 38.083 diamentami. Wykonanie tych butów zajęło około 30 tysięcy godzin.

Diamentowe buty wykonane zostały na zlecenie firm diamentowych z Antwerpii przez Diarough en UNI-design specjalnie z okazji kolejnej edycji Business of Design Week (BODW), która odbyła się w grudniu 2013 roku w Hongkongu. Ten oryginalny projekt szewski otrzymał dotację od regionu Flandrii w wysokości 175 000 euro.

Wyjątkowe buty zastały też w szczególny sposób zaprezentowane na specjalnym pokazie dla 400 VIP-ów w Hongkongu, na którym obecna była też Jej Królewska Mość Królowa Belgów. Pokaz został zorganizowany w słynnej restauracji Sevva w Hongkongu. Na wybieg w diamentowych butach weszła Yi Zhou – słynna chińska artystka i modelka. Buty wysadzane diamentami były udostępnione szerszej publiczności w Diamond Pavilion obok muzeum MAS w dniach od 11 lutego do 23 lutego 2014 roku.

Oprac. im

Zdjęcia

Diamentowe buty Diamentowe buty

Informacje dodatkowe

Reklama na Modaistyl.pl

Reklama na Modaistyl.pl

News ze świata mody - najnowsze i archiwum