Modaistyl.pl - Moda i Styl

Bielizna dla aktywnych cały rok

Bielizna dla aktywnych cały rok

Osoby uprawiające sport rekreacyjnie często tak, jak sportowcy wyczynowi trenują regularnie, bez względu na pogodę. Nie straszne im wielkie mrozy czy upały, silny wiatr czy deszcz. Osoby aktywne wiedzą doskonale, że najważniejsza rolę odgrywa odpowiedni strój, zwłaszcza bielizna. Producenci odzieży sportowej oraz bielizny termoaktywnej doskonale o tym wiedzą i wciąż opracowują nowoczesne tkaniny, które zapewnią maksymalny komfort użytkownikom podczas górskich wycieczek, joggingu czy ćwiczeń na siłowni. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego bardzo ważne są wygoda, uczucie suchości i chłodzenia ciała. W sklepach znajdziemy bieliznę termoaktywną przeznaczoną do uprawiania sportu w wysokich i niskich temperaturach, choć niektóre elementy kolekcji poszczególnych producentów swoim nowoczesnym fasonem i wzornictwem znacznie odbiegają od tradycyjnej bielizny, zwłaszcza zimowej. Bywa, że nietypowe i intrygujące jest samo opakowanie, które bardziej przypomina puszkę napoju gazowanego.

Bielizna termoaktywna - Iguana

Bielizna na zimę

Zimą ważna jest ochrona przed mrozem, przegrzaniem i oczywiście wygoda, bo strój nie powinien krępować naszych ruchów na stoku lub podczas wyprawy. Wygodę noszenia bluz i spodni zapewnia brak tradycyjnych szwów, które często są zastępowane specjalnymi łączeniami zupełnie niewyczuwalnymi podczas ruchu. Natomiast w celu utrzymania stałej temperatury ciała i efektywnego odprowadzania wilgoci producenci stosują odpowiednie materiały. Firma Iguana wykorzystuje specjalną kompozycję tkaniny, która składa się z dwóch materiałów – Dry Tex oraz Tactel a każdy ma inne zadanie. Dry Tex tworzy wewnętrzną warstwę bielizny, która pozwala skórze oddychać a jednocześnie odprowadza pot. Natomiast Tactel stanowi warstwę zewnętrzną, która jest przyjemna w dotyku a jednocześnie trwała, co pozwala zachować jej właściwość na dłużej. Dzięki temu ubrania nie rozciągają się nadmiernie i nie tracą koloru.

Inną technologię zastosowała firma Icebreaker, która stawia na materiały naturalne, jak wełna nowozelandzkich merynosów, która jest bardzo delikatna dla skóry i przyjemna w dotyku.

Bielizna termoaktywna - Icebreaker

W linii Bodyfit z tego materiału dostępne są legginsy, bluzy i skarpety dla kobiet i mężczyzn. Wełna merino sprawdza się zimą, bo grzeje, jak i latem, bo nie dopuszcza do przegrzania, ponieważ ma wysokie tzw. parametry oddychalności. Dodatkowo wełna merino jest znacznie bardziej niż inne materiały odporna na pochłanianie zapachów, dzięki czemu jedno ubranie można nosić wielokrotnie bez konieczności prania. Jest to szczególnie ważne dla osób, które wyruszają na wielodniowe wyprawy w góry. Kolekcja zimowa przeznaczona jest dla miłośników sportów zimowych, o czym świadczą specjalne rozwiązania, jak wyższe kołnierze rozpinane na suwak czy przedłużone rękawy ze specjalnymi otworami na kciuk. Aby odzież była wygodna zastosowano płaskie szwy i anatomiczny krój.

Bielizna na lato

Bielizna termoaktywna - Iguana

Latem najważniejsze jest uczucie suchości i chłodzenia ciała. Wybrać możemy odzież wykonaną z materiałów naturalnych, jak wełna merino lub z włókna COOLMAX, które zastosowała firma Iguana. Odzież z tego materiału zapobiega przegrzaniu i szybko wysycha. Taki efekt uzyskano dzięki specjalnej konstrukcji włókien poliestrowych, które składają się z czterech lub sześciu kanalików, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. Ponadto uzyskany materiał jest bardzo odporny na promienie UV. Ubrania wykonane z tego materiału mimo intensywnego używania dłużej zachowują kolor.

Opracowanie: im

Dodatkowe informacje

Zdjęcia: materiały prasowe Icebreaker i Iguana