Modaistyl.pl - Moda i Styl

Biała bluzka

Biała bluzka

Biała bluzka, biała koszula towarzyszy nam całe życie i jest zawsze modna. Najczęściej chwilą, w której się ona pojawia jest ten ważny i wyjątkowy dzień, którym jest pierwszy dzień w szkole lub przedszkolu. Każda z nas ma w albumie zdjęcia, na których w rzędzie stoją dziewczynki w białych bluzeczkach.

Potem w naszym życiu jest jeszcze wiele innych okazji czy wydarzeń, gdy biała koszulowa bluzka jest wręcz obowiązkowa a czasem absolutnie niezawodna. To niezbędny element kobiecej garderoby, a w dodatku jest zawsze modna. Można ją założyć na każdą okazję, jest wspaniałą bazą do naszego stroju. Z odpowiednio skomponowanymi elementami jest szykowna i wytworna lub swobodna.

Przykładów jest wiele, ale najciekawsze są stylizacje z filmów, jak choćby Audrey Hepburn w filmie Rzymskie wakacje, Elizabeth Taylor w Olbrzymie, Uma Thurman w Pulp Fiction, to tylko kilka z wielu przykładów.

Biała koszula jest fantastyczna, bo pasuje do wszystkiego – do spodni i do spódnicy. Z kostiumem lub marynarką jest biurowa, a z jeansami lub legginsami oraz topem swobodna i na luzie. Biała koszula jest uniwersalna, sprawdza się w każdej sytuacji – w pracy i na urlopie. Niezawodna, gdy mamy dylemat, co na siebie włożyć, niezależnie od pory roku i dnia – zawsze modna i stylowa. Klasyczna biała koszula to ta z męskiej szafy, prosta z bawełny lub cienkiego lnu, ale są też inne jej wersje nieco bardziej kobiece - wcięte w talii i dopasowane, ze stójką, żabotem lub krawatką. Z krótkim lub długim rękawem. W sklepach i na wybiegach, co sezon pojawiają się nowe oblicza klasyki. Ciekawą propozycją jest model z baskinką. Warto dobrać odpowiedni krój koszuli do sylwetki i oczywiście bardzo ważne są detale, jak rodzaj kołnierzyka i mankietów oraz guziki. Prosta biała koszula to klasyka, która jest zawsze modna i ponadczasowa. Jest symbolem zarówno elegancji, jak i swobody. Jej uniwersalność doceniła sama Coco Chanel.

im

bluzka FIGL bluzka FIGL

bluzka NIFE bluzka NIFE

bluzka NIFE bluzka NIFE

bluzka NIFE bluzka NIFE

bluzka NIFE

bluzka NIFE bluzka NIFE

bluzka CROPP bluzka Pretty One

bluzka EVERY NATURE bluzka MAKALU

Zdjęcia: NIFE, FIGL, Every Nature, Cropp, Pretty One, Makalu